Tillbaka

Lekhuler och Lektelte

Barn älskar att gömma sig och leka i grottor och tält

Inred lekrummet i bästa indianska stil med ett riktigt tipitält, som är lätt att sätta upp och packa igen. Smart- och lektälten har fina motiv, och är superfina som grottor när barnen vill leka eller sitta själva. Inred institutionen för både barn och vuxna och njut av att leka i en barnkammare eller lekgrotta tillsammans eller var för sig.

Roliga lekhålor för barn

Det är inte många saker i denna värld som är så roliga och mysiga som ett lektält eller en lekgrotta! Med en lekgrotta får barnen en alldeles egen plats där de kan koppla av, leka eller läsa en bok, vare sig det ligger i ett lekrum eller i ett allrum.

UNIQA erbjuder lekgrottor för barn i modeller från hela världen, från de mer populära Grow-up-grottorna till baldakininspirerade konstruktioner och de formade som blomsterlökar, hus, slott och andra fantasifulla hem!

Har du blivit inspirerad hjälper vi dig gärna

UNIQA tillhandahåller upplevelselösningar för inomhusmiljöer inom såväl offentlig som privat sektor. Hos våra rådgivare får du personlig, professionell och kompetent rådgivning.

Vi sätter dina/dina behov i fokus, skapar unika skräddarsydda lösningar och följer projekten till dörren.

Har du blivit inspirerad hjälper vi dig gärna